Ginekolodzy – położnicy:
lek. Med. Magdalena Kania
Specjalistka ginekologii i położnictwa, aktualnie pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu. Godzę rolę świetnie wyszkolonego chirurga ginekologicznego i wnikliwego diagnosty ambulatoryjnego. Certyfikowany Kolposkopista Zabiegowy PTKiPSM.
lek. Med. Łukasz Radecki
Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu 10.09.1998r.
7.04.2009r. Specjalizacja w dziedzinie położnictwo i ginekologia
Odbyte liczne kursy z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie.
lek. Med. Wojciech Rogala
Jestem doświadczonym specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa, a także w dziedzinie badań prenatalnych. Posiadam certyfikat badań prenatalnych FMF. Wykonuje szereg zabiegów z zakresu ginekologii i ginekologii estetycznej.
lek. Med. Mariusz Wojtal
Jestem na ostatnim roku szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Ukończyłem Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbyłem w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ. Obecnie pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu, gdzie rozwijam swoją wiedzę w zakresie położnictwa, diagnostyki ultrasonograficznej, jak i nowych technik zabiegowych i operacyjnych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach, warsztatach i konferencjach naukowych. W pracy kieruję się przede wszystkim empatią oraz holistycznym podejściem do Pacjentki. Zależy mi na tworzeniu partnerskich relacji w procesie leczenia, czy prowadzenia ciąży. Dużą uwagę przykładam do tego, by Pacjentki czuły się komfortowo w trakcie konsultacji oraz badania.
lek. Med. Dawid Olędzki
Na co dzień swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach oraz konferencjach. Posiadam Certyfikat FMF badań prenatalnych oraz jestem Certyfikowanym kolposkopistą PTKiPSM.
Endokrynolog
dr n. med. Maja Jończyk
Specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Absolwentka Wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami we Wrocławiu, gdzie aktualnie pracuje. W 2019 roku uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. W swojej pracy zajmuje się chorobami tarczycy, przysadki, nadnerczy, zaburzeniami miesiączkowania. Uczestniczę w wielu kursach i szkoleniach poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje.
Neonatolog/Pediatra
Lek. Med. Elżbieta Jasiak – Pałczyńska
Zakres badań:
– Leczenie chorób wieku dziecięcego i młodzieńczego 0-16 lat.
– Specjalistyczne badanie noworodka i niemowlęcia pod kątem oceny rozwoju psychomotorycznego
– Specjalistyczne prowadzenie wcześniaków i dzieci z niską urodzeniową wagą ciała.
– Rehabilitacja asymetrii ułożeniowej np. kręczu karku, szpotawych stóp.
– Rehabilitacja i badanie metodą Vojty.
Fizjoterapeuta
Mgr Natalia Kaczorowska
Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem magistra. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę w zawodzie, aby oprócz wiedzy teoretycznej, jak najszybciej zdobywać doświadczenie w pracy z pacjentem. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia związane z bliznami, fizjoterapią uroginekologiczną i okołoporodową. Zajmuję się także pacjentami ortopedycznymi, po urazach, zabiegach operacyjnych, a także z przewlekłym i ostrym bólem. Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych, aby jeszcze skuteczniej pracować w roli fizjoterapeuty. Wierzę, że dobra diagnostyka, odpowiednio dobrana terapia, a także edukacja pacjenta są kluczem do skutecznej rehabilitacji.
Hematologia
Lek. med. Michał Borucki
Specjalizuje się w hematologii, na co dzień pracuje w Oddziale Hematologicznym Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Ukończyłem Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałem w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, a następnie Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii. Interesuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób nowotworowych układu chłonnego i krwiotwórczego, prowadzę pacjentów po zakończonym leczeniu onkohematologicznym. Konsultuje pacjentów w zakresie odchyleń w morfologii krwi, powiększenia węzłów chłonnych oraz zaburzeń układu krzepnięcia, w tym trombofilii.
Chirurgia Naczyniowa
Dr n. med. Stanisław Ferenc
Specjalizacja: chirurgia ogólna
Certyfikaty i umiejętności:
Uczestnik wielu kursów krajowych i zagranicznych w zakresie m.in.:
- laparoskopii,
- chirurgii minimalnie inwazyjnej górnego odcinka przewodu pokarmowego,
- zabiegów laserowych w praktyce endowaskularnej
- diagnostyki USG narządów jamy brzusznej
- endoskopii przewodu pokarmowego
Przebieg pracy zawodowej:
Od 2009 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej
Dorobek Zawodowy:
Doktorat w dziedzinie chirurgii ogólnej, gastroenterologii i endoskopii
dr n. med. Andriy Yarka
Dr Andriy Yarka chirurg naczyniowy z ponad 20 letnim doświadczeniem. We Wrocławiu pracował starszym asystenem w Oddziale Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego. Absolwent Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego z 1996 r. W latach 2002 oraz 2007-2008 odbywał staże rezydenckie w Europejskim Szpitalu Georges Pompidou w Paryżu w Klinika Chirurgii Sercowo-Naczyniowej u Profesora Jean-Noel Fabiani’ego. W 2004 r. uzyskał tytuł specjalisty chirurgii naczyń, w 2007 r. tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2003 – 2017 był lekarzem, w tym na stanowisku docenta, w Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycznym w Katedrze i Klinice Chirurgii serca i naczyń. W 2015 r. nostryfikował dyplom lekarski w Polsce, od 2017 r. rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W latach 2018 – 2020 chirurg naczyniowy Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Aktualnie pracuje chirurgiem naczyniowym w Specjalistycznym Szpitalu im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Konsultuje w języku polskim, angielskim, francuskim i ukraińskim.
Na co dzień zajmuję się:
Diagnostyka chorób tętnic i żył – USG Doppler, przepływy:
– żylaki kończyn, przewlekłą niewydolność żylna
– zwężenia tętnic szyjnych – profilaktyka udaru mózgu,
– tętniaki aorty brzusznej,
– tętniaki tętnic obwodowych,
– zwężenia tętnic obwodowych – niedokrwienie kończyn,
– niedokrwienie narządów wewnętrznych,
– żylna choroba zakrzepowo – zatorowa (zakrzepica żylna, zakrzepica żył powierzchownych, zakrzepica żył głębokich),
– bóle kończyn; badanie, kwalifikacje do wytworzenia przetok AV dla dializy.
Leczenie chorób tętnic i żył – Zabiegi metodą otwartą i wewnątrznaczyniową
(zabiegi laserowe żylaków; udrażnianie, poszerzanie, balonikowanie, stent, :
– laserowa ablacja (zamykanie) żylakowato zmienionych żył (EVLT, EVLA)
– operacje tętnic szyjnych,
– operacje tętniaków aorty piersiowej i brzusznej,
– operacje tętniaków tętnic kończyn (tętnice udowe, podkolanowe),
– operacje dostępów naczyniowych (przetoki AV) dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek
Konsultacje chirurgiczne:
– konsultacje flebologiczne w chorobach żył kończyn dolnych
– konsultacje przed zabiegami i po zabiegach z zakresu chirurgii naczyniowej,
Chirurgia Onkologiczna
Lek. Dzmitry Karkotka
Jestem lekarzem pochodzenia białoruskiego. Ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Mińsku w 2009 roku. Po studiach pracowałem w oddziałach chirurgii ogólnej i naczyniowej. Po przeprowadzce do Polski zdecydowałem się zmienić kierunek i rozpocząłem specjalizację w zakresie Chirurgii Onkologicznej. Nabierałem się doświadczenia w Siedleckim Centrum Onkologii i Narodowym Instytucie Onkologii Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Po przeprowadzce do Wałbrzycha w 2022r. zostałem zatrudniony w Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A.Sokołowskiego. Najbardziej jestem zainteresowany oraz mam wiedzę i umiejętności w kierunku diagnostyki i leczenia chorób piersi.
Neurochirurgia
Lek. Konrad Kubicki
Specjalista neurochirurg, członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCH) oraz Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów (EANS), związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu od 2013 roku.
Ukończyłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie neurochirurgii w renomowanej Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jako lekarz pełniący funkcję neurochirurga w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, oraz oddziale Neurochirurgii Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, skupiam swoją praktykę na kompleksowej opiece nad pacjentami. Specjalizuję się w małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa oraz interwencyjnych zabiegach przeciwbólowych. Moje zainteresowania zawodowe obejmują również wewnątrznaczyniowe leczenie patologii układu nerwowego, takie jak udary czy tętniaki wewnątrzczaszkowe, oraz neurochirurgię funkcjonalną.
Jestem autorem publikacji naukowych, głównie w dziedzinie neurotraumatologii, ale także z obszaru interwencyjnego leczenia bólu. Moje zainteresowania badawcze i kliniczne obejmują nowoczesne metody leczenia, a w szczególności rozwijanie i stosowanie minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych oraz innowacyjnych implantów. W ciągłym dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności, uczestniczę w licznych krajowych i zagranicznych stażach oraz szkoleniach.
Ponadto, jestem jednym ze specjalistów zajmujących się neurochirurgią endowaskularną, przeprowadzając zabiegi zarówno w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, jak i w Oddziale Neurochirurgii Szpitala w Wałbrzychu.
Działam zgodnie z zasadą, że optymalne leczenie chirurgiczne powinno minimalizować uszkodzenia funkcji i struktur organizmu, co osiąga poprzez wykorzystanie nowoczesnych dostępów chirurgicznych oraz implantów. W sytuacjach, gdzie to możliwe, preferuję nieoperacyjne techniki interwencyjne (blokady przeciwbólowe oraz neuromodulację).
Do najczęściej leczonych przeze mnie patologii należą:
– dyskopatia lędźwiowa – stosuję dostępy klasyczne, ale także endoskopowe
– dyskopatia szyjna, bóle kręgosłupa szyjnego – leczenie chirurgiczne i interwencyjne blokady przeciwbólowe
– rwa kulszowa, udowa, barkowa – przede wszystkim poprzez wykonywanie blokad sterydowych
– bóle osiowe kręgosłupa – z zastosowaniem blokad stawów i nerwów pod kontrolą USG lub RTG
– deformacje kręgosłupa i niestabilność kręgosłupa – z zastosowaniem nowoczesnych implantów i metod przezskórnej stabilizacji
– złamania osteoporotyczne kręgosłupa – wertebroplastyka, kyfoplastyka
– zespoły bólowe w zakresie stawów krzyżowo-biodrowych
– przewlekłe bóle o charakterze neuropatycznym – z zastosowaniem epidurolizy oraz poprzez implantacje SCS – stymulatora rdzenia kręgowego
– bóle neuralgiczne w zakresie twarzoczaszki (ablacja zwoju Gassera) oraz leczenie bólów migrenowych i innych przewlekłych zespołów bólowych w zakresie głowy i twarzy
– zespół cieśni nadgarstka
– naczyniowe patologie układu nerwowego: udary (trombektomia mechaniczne), tętniaki wewnątrzczaszkowe, naczyniaki mózgu (przede wszystkim leczenie z zastosowaniem technik endowaskularnych – embolizacji)