Centrum Medyczne SUDETY

Nasi specjaliści

Ginekolodzy – położnicy:

lek. Med. Magdalena Kania

Specjalistka ginekologii i położnictwa, aktualnie pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu. Godzę rolę świetnie wyszkolonego chirurga ginekologicznego i wnikliwego diagnosty ambulatoryjnego. Certyfikowany Kolposkopista Zabiegowy PTKiPSM.

lek. Med. Łukasz Radecki

Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu 10.09.1998r.
7.04.2009r. Specjalizacja w dziedzinie położnictwo i ginekologia
Odbyte liczne kursy z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie.

lek. Med. Wojciech Rogala

Jestem doświadczonym specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa, a także w dziedzinie badań prenatalnych. Posiadam certyfikat badań prenatalnych FMF. Wykonuje szereg zabiegów z zakresu ginekologii i ginekologii estetycznej.

lek. Med. Mariusz Wojtal

Jestem na ostatnim roku szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Ukończyłem Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbyłem w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ. Obecnie pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu, gdzie rozwijam swoją wiedzę w zakresie położnictwa, diagnostyki ultrasonograficznej, jak i nowych technik zabiegowych i operacyjnych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach, warsztatach i konferencjach naukowych. W pracy kieruję się przede wszystkim empatią oraz holistycznym podejściem do Pacjentki. Zależy mi na tworzeniu partnerskich relacji w procesie leczenia, czy prowadzenia ciąży. Dużą uwagę przykładam do tego, by Pacjentki czuły się komfortowo w trakcie konsultacji oraz badania.

lek. Med. Dawid Olędzki

Na co dzień swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach oraz konferencjach. Posiadam Certyfikat FMF badań prenatalnych oraz jestem Certyfikowanym kolposkopistą PTKiPSM.

Endokrynolog

dr n. med. Maja Jończyk

Specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Absolwentka Wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami we Wrocławiu, gdzie aktualnie pracuje. W 2019 roku uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. W swojej pracy zajmuje się chorobami tarczycy, przysadki, nadnerczy, zaburzeniami miesiączkowania. Uczestniczę w wielu kursach i szkoleniach poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje.

Neonatolog/Pediatra

Lek. Med. Elżbieta Jasiak – Pałczyńska

Zakres badań:
– Leczenie chorób wieku dziecięcego i młodzieńczego 0-16 lat.
– Specjalistyczne badanie noworodka i niemowlęcia pod kątem oceny rozwoju psychomotorycznego
– Specjalistyczne prowadzenie wcześniaków i dzieci z niską urodzeniową wagą ciała.
– Rehabilitacja asymetrii ułożeniowej np. kręczu karku, szpotawych stóp.
– Rehabilitacja i badanie metodą Vojty.

Fizjoterapeuta

Mgr Natalia Kaczorowska

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem magistra. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę w zawodzie, aby oprócz wiedzy teoretycznej, jak najszybciej zdobywać doświadczenie w pracy z pacjentem. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia związane z bliznami, fizjoterapią uroginekologiczną i okołoporodową. Zajmuję się także pacjentami ortopedycznymi, po urazach, zabiegach operacyjnych, a także z przewlekłym i ostrym bólem. Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych, aby jeszcze skuteczniej pracować w roli fizjoterapeuty. Wierzę, że dobra diagnostyka, odpowiednio dobrana terapia, a także edukacja pacjenta są kluczem do skutecznej rehabilitacji.

Hematologia

Lek. med. Michał Borucki

Specjalizuje się w hematologii, na co dzień pracuje w Oddziale Hematologicznym Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Ukończyłem Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałem w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, a następnie Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii. Interesuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób nowotworowych układu chłonnego i krwiotwórczego, prowadzę pacjentów po zakończonym leczeniu onkohematologicznym. Konsultuje pacjentów w zakresie odchyleń w morfologii krwi, powiększenia węzłów chłonnych oraz zaburzeń układu krzepnięcia, w tym trombofilii.

Chirurgia Naczyniowa

Dr n. med. Stanisław Ferenc

Specjalizacja: chirurgia ogólna
Certyfikaty i umiejętności:
Uczestnik wielu kursów krajowych i zagranicznych w zakresie m.in.:

  • laparoskopii,
  • chirurgii minimalnie inwazyjnej górnego odcinka przewodu pokarmowego,
  • zabiegów laserowych w praktyce endowaskularnej
  • diagnostyki USG narządów jamy brzusznej
  • endoskopii przewodu pokarmowego

Przebieg pracy zawodowej:
Od 2009 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej
Dorobek Zawodowy:
Doktorat w dziedzinie chirurgii ogólnej, gastroenterologii i endoskopii
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.